Vlna Merino

MERINO VLNA

Je všeobecně známo, že vlna má vynikající vlastnost – známou jako ,,suché teplo“, kdy je schopna působit jako optimální tepelný izolant tělesné teploty vůči vnějšímu prostředí. Znamená to, že vytváří kolem vašeho těla či jeho částí tepelný obal, který zabraňuje podchlazení. V zimě hřejí, naopak v horkých letních dnech odvádí pot a přebytečné teplo od těla. Egypťané používali ovčí vlnu, jako termoregulační prostředek na balení ledu.  Když se teplota zvedne, vlna se začne ohřívat a následně se z ní uvolňuje vlhkost. Teplo se tím spotřebuje na výpary a výrobky z ovčí vlny příjemně ochladí. Naopak, když teplota klesne, vlna se ochladí a zvýší se absorpce vlhkosti. Uvolňuje se teplo, vlněné výrobky krásně hřejí.  

Vlna pohlcuje pachy a škodlivé látky z okolí. Velká výhoda vlny je, že nehostí roztoče.                                                                                

Ovčí vlna se velmi snadno udržuje. Díky obsahu lanolínu vzniká samočistící efekt vlny. Vlněné výrobky není třeba často prát, čím méně tím lépe.

V našem sortimentu naleznete velmi kvalitní produkty, které jsou ze 100% přírodních materiálů a disponují vynikajícími termoregulačními vlastnostmi, které Vás zahřejí na těle i duši.  Zdrojem surovin je ovčí vlna z ovčího chovu od místního farmáře.

Naše výrobky úspěšně prošly zkouškami státní zkušebny.

Všechny naše produkty mají nejen pěkný design, ale lidskému zdraví jsou velice prospěšné.

 

Málokterý přírodní materiál má tak unikátní vlastnosti jako merino vlna, kterou na sobě nosí ovce pasoucí se v drsných podmínkách. Těchto předností si všiml pan Devold v 19. století, který začal vyrábět vlněné výrobky, které chrání člověka před chladem a vlhkem. Založil továrnu, která začala vyrábět termo prádlo. V současnosti firma Devold dováží vlnu z vlastních farem v Tasmánii, kde žijí ovce v chladném a vlhkém horském prostředí, proti jehož účinkům je chrání hustá vrstva vlny merino.

Co znamená vlna merino?

Největšími producenty merino wool jsou dnes Austrálie a Nový Zéland. Tato ovčí vlna se nedá uměle vyrobit ani ničím nahradit, ale naštěstí ji člověk umí zpracovat a využít pro výrobu prvotřídního termo oblečení. Merino vlna, resp. její vlákna jsou mnohem jemnější, než tradiční vlna. K jejím přednostem patří schopnost izolace a zároveň prodyšnost. Vlněné prádlo je elastické, nemačkavé a má vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Jako jediný materiál hřeje, i když je mokrý. Proto si zejména svetry z merino vlny oblíbili norští rybáři. Těchto unikátních vlastností využívá firma Devold k výrobě termo oblečení pro pracující v drsném zimním počasí, pro sportovce i pro širokou veřejnost.

 

Další vlastnosti merino vlny

Vedle schopnosti zahřát lidské tělo, dovede vlna merino člověka i ochlazovat. Vlhkost od těla odvádí ve skupenství páry, což je rozdíl od syntetických materiálů, které odvádí pot a vlhkost až po zkapalnění. Díky tomu například provlhlé triko ze syntetiky člověka studí a chová se spíše jako igelit. Naproti tomu vlněná látka je stále výborně prodyšná a i když je vlhká, člověka hřeje. Prodyšnost je i důvodem, že termo prádlo z merino vlny nezapáchá ani po opakovaném použití a propocení. Je příjemné na těle, neboť neškrábe a dokonce eliminuje účinky UV záření. Termo prádlo z merino vlny dává člověku pocit, že na sobě nic nemá a přitom se cítí stále v teple a suchu. Značka Devold splňuje přísná kritéria mezinárodního testovacího a certifikačního systému pro textilie – Oeko Tex Standard 100. To znamená, že všechny produkty jsou vyráběny pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

Značka Devold je hrdým nositelem prestižního loga Woolmark, jež zaručuje 100% čistou střižní vlnu, která splňuje přísná kritéria kvality a vlastností materiálu.

 

Údržba merino vlny

Devold prádlo se dá prát v pračce a sušit v sušičce! Jelikož je vlna 100% přírodní produkt, musí být použit prací prostředek s neutrálním pH. Používejte přírodní produkt Nature Bio Wash prací gel, který je vyvinut speciálně na praní vlněných oděvů. Nepoužívejte aviváž! Při skladování používejte přípravek proti molům.