Tuto sobotu otevřeno od 10:00 - 12:00

Péče o obuv

PÉČE O OBUV

ÚDRŽBA OBUVI

Našim cílem je především Vaše plná spokojenost se zakoupenou obuví, proto si Vás dovolujeme upozornit na některé zásady a doporučení pro správné používání a ošetřování Vámi zakoupené obuvi. Aby Vám obuv vydržela co nejdéle, věnujte prosím pozornost následujícím řádkům.

NOVÉ BOTY

Dobrá kvalita bot zůstane zachována pokud se s nimi bude zacházet dle následujících pravidel. Po zakoupení nové obuvi se přesvědčte, zda jste opravdu zvolili správnou velikost a to nošením po nějakou dobu v domácích podmínkách. Novou obuv obouvejte zpočátku jen na kratší dobu, aby se přizpůsobila tvaru Vašich nohou. Samozřejmě, že těžší boty vyžadují více času než povolí. Již před prvním použitím je vhodné obuv naimpregnovat doporučeným impregnačním prostředkem. Radíme Vám, abyste obuv nosili nejprve na kratší procházky, předtím než s nimi vyjdete na delší turistické trasy. Uvedené rady Vám pomohou k tomu, abyste byli s obuví spokojeni a cítili se v ní co nejpohodlněji bez jakýchkoliv problémů.

PÉČE O VAŠE BOTY

Obuv používejte pouze k účelům specifikovaným v záručním listu. Přírodní kůže svršku boty zaručuje pohodlnost, vzdušnost a v neposlední řadě také voděodolnost. Čím méně vody materiál absorbuje tím déle vydrží. Obuv proto pravidelně ošetřujte výživou pro kůži (nutnou k zachování její vláčnosti) a impregnačním prostředkem. Při nákupu obuvi se poraďte s prodejcem o vhodném prostředku k ošetřování.

PÉČE O VAŠE BOTY VYBAVENÉ MEMBRÁNOU GORE-TEX® ČI JINOU MEMBRÁNOU (např. SPO-TEX, SYMPATEX®, GRITEX, WINDTEX®,…)

Obuv používejte pouze k účelům specifikovaným v záručním listu. Boty jsou vyrobeny z přírodní kůže nebo z přírodní kůže v kombinaci s textiliemi (Cordura®, nylon nebo polyester) a vybaveny GORE-TEX® membránou. Tato zaručuje zvýšenou odolnost vůči proniknutí vody a nepříznivým povětrnostním vlivům. Zároveň zajišťuje odvod vodní páry z obuvi. Obuv proto pravidelně ošetřujte výživou pro kůži (nutnou k zachování její vláčnosti) a impregnačním prostředkem. Použité impregnační a výživné prostředky na kůži a textilie by měly být doporučeny firmou W. L. Gore & Associates, Inc. pro použití na GORE-TEX® materiály. Tato skutečnost je uvedena přímo na výrobku. Při nákupu obuvi se poraďte s prodejcem o vhodném prostředku k ošetřování obuvi.

POKYNY K ČIŠTĚNÍ

Prvním krokem k ošetřování obuvi je pravidelné čištění, protože špína se může dostat do vláken kůže a vyvolat jejich narušení. Po každém nošení by se měla obuv řádně očistit měkkým kartáčem navlhčeným vlažnou vodou nebo použít vhodný čistící prostředek od některého z níže uvedených výrobců. Při aplikaci čistícího prostředku se vždy řiďte návodem k použití daného produktu. Ujišťujeme Vás, že používání speciálních čistících prostředků vede nejen k čistotě obuvi, ale prodlužuje i její životnost. Nekombinujte přípravky různých výrobců. Po celou dobu životnosti obuvi se snažte používat přípravky jednoho typu. Před použitím jiné značky impregnačních a vyživujících prostředků na kůži či textilie, než jsou níže uvedené, se poraďte s kvalifikovaným personálem prodejny.

OBUV A JEJÍ SUŠENÍ

Boty sušte jen při pokojové teplotě. Nikdy nevystavujte boty přímému tepelnému žáru, jelikož příliš rychlé sušení způsobuje vysušení a lámavost kůže. Vhodné je použití napínáků nebo novinového papíru. Při vniknutí vody do obuvi (obuv je úplně promočená) vycpěte tuto novinovým papírem a pomalu sušte při pokojové teplotě. Novinový papír měňte tak, aby nezůstával dlouhou dobu vlhký uvnitř obuvi. Papír měňte do doby, dokud není obuv pouze vlhká a dál sušte při pokojové teplotě. Po dokonalém vysušení obuv důkladně naimpregnujte.

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY

(http://www.windsport.cz/obuv-impregnace/)

Doporučujeme používání speciálních prostředků na údržbu obuvi od výrobců COLLONIL®, TOKO nebo SALTIC. Používáním prostředků na údržbu těchto značek a dodržováním výše uvedených rad docílíte dlouhé životnosti Vaší obuvi. Použití jiných značek prostředků na údržbu nevylučujeme, ale před jejich použitím se vždy poraďte s kvalifikovaným personálem prodejny.

Zpět do obchodu