Tuto sobotu otevřeno 10.00 - 12.00
Neohodnoceno

JUREK KAMPY 4 stan

Dvouvchodový dvouplášťový čtyřprutový stan se dvěma ložnicemi

varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení
Na dotaz
Kód: 950.05240.95-HORSKA ZELENA
Značka: JUREK
10 575 Kč
Kategorie: Rodinné
Záruka: 2 roky
Barva: Zelená
Počet osob: 4
Počet vchodů: 2
Celková hmotnost: 9 kg
Sbalený stav: d.30x65 cm
Vodní sloupec podlahy: 10000 mm
Vodní sloupec tropika: 3000 mm

Dvouvchodový dvouplášťový čtyřprutový "semigeodetický kopulovitý" stan se dvěmi ložnicemi, určený ke kempování a pobyt v přírodě až do středně náročných podmínek. Stan se staví celý najednou!
Vnitřní stany (ložnice) jsou pevně spojeny s podlahami. Pomocí olivek jsou zavěšeny z vnitřní strany tropika. Vchody jsou stejně jako větrací okna ložnice vybaveny moskytiérou z jemné síťoviny chránící před nepříjemným hmyzem.
Vnější stan (tropiko) je zavěšen na prutech konstrukce pomocí rukávků a ve spodní části je uchycen za konce prutů. Uprostřed mezi ložnicemi je velká předsíň vhodná pro posezení apod.. Vchody lze dostatečně rozepnout a vytvořit před jedním z nich pomocí vzpěr přístřešek proti slunci i mírnému dešti. Ke kotvení slouží úchyty na hranách. Na bocích jsou větrací vikýře.
Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování.

OBSAH:

 1. vnitřní stan (2 ks) a tropiko
 2. kolík stanový: 32 ks
 3. dlouhý stříbrný duralový prut Ø 10,2 mm: 2ks / délka: 668,4 cm
 4. kratší zlatý duralový prut Ø 10,2 mm: 2 ks / délka: 490,4  cm
 5. železná vzpěra přístřešku (160 cm): 2 ks
 6. kotvící šňůra dlouhá (3 m): 8 ks
 7. kotvící šňůra krátká (2 m): 10 ks
 8. obal na stan, konstrukci a kolíky
 9. opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka)

 

Návod na stavbu:

 1. Vnitřní stany (ložnice), pokud již nejsou zavěšeny, zavěsíte pomocí olivek z vnitřní strany tropika (vnější vrstvy).
 2. Stan rozvinete podlahami k zemi.
 3. Složené duralové pruty (zkontrolujte, zda jednotlivé segmenty zaskočily do spojek) provlečete rukávky na tropiku (kratší zlaté pruty napříč stanem a delší stříbrné pruty podél úhlopříček stanu) a zasunete konci do vnitřních ok uší.
 4. Háčky na pružných nitích zachytnete rohy vnitřního stanu ke kroužkům na spodním okraji tropika.
 5. Okraj tropika vypnete a ukotvíte kolíky za kroužky.
 6. Předepnete stěny tropika pomocí kolíků (popř. kamenů) a šňůr za úchyty na hranách.
 7. Jeden z vchodů lze svisle rozepnout a podstavením vzpěrami vytvořit přístřešek (kotví se 3m šňůrami za špičky vzpěr).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příběh firmy JUREK začíná našeho u otce Stanislava st. - čalounického mistra, který dokázal vyrobit téměř cokoliv, od matrace, přes stan, batoh, spacák, až po historický nábytek.

Byli jsme tři kluci a otec nás v každé volné chvíli bral do přírody, do hor, dělal nám potřebné vybavení, a později na nás dohlížel, když jsme si ho sami vyráběli.

Na počátku 90. let založili otec se synem Stanislavem ml. čalounickou dílnu. V té době byly kvalitní kopulovité stany velmi nedostatkovým zbožím. My však již měli s jejich šitím a používáním mnohé zkušenosti, a tak se zrodila myšlenka jejich výroby.

Dnes je rok 2022 a stany děláme už víc než 30 let. Naši zákazníci s nimi procestovali všechny kontinenty a prošli všemi klimatickými podmínkami. Odevšad nám pak přiváželi cenné rady, kde něco přidat nebo naopak ubrat, co funguje a měli bychom dále rozvíjet, nebo co je naopak navíc a dále bychom rozvíjet neměli. Všechny tyto zkušenosti se promítly do vývoje našich výrobků a vy z nich nyní můžete čerpat.

Kromě stanů dnes v katalogu naleznete také spací pytle, karimatky a další vybavení potřebné k bezproblémovému pobytu v přírodě.

Čalounické služby už neprovozujeme, ale pokračujeme v odkazu našeho otce, vyrábět kvalitní, spolehlivé a trvanlivé vybavení, a poskytovat k němu celoživotní servis.

Být spolehlivým a věrným partnerem všech dobrodruhů, romantiků a cestovatelů při jejich toulkách krajinou kdekoliv na světě, který je na blízku v každé situaci a za všech okolností.

To je vize, se kterou firma vstupuje do třetího desetiletí své existence.

Stanislav ml. a Radim Jurkové

Zpět do obchodu