Tuto sobotu otevřeno 10.00 - 12.00
Neohodnoceno

JUREK NANO 1 stan

Jednovchodový ultralehký jednoprutý dvouplášťový stan pro 1 osobu

varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení
Na dotaz
Kód: 950.01190.95-ZELENA
Značka: JUREK
3 555 Kč
Kategorie: Bivak a 1 osoba
Záruka: 2 roky
Barva: Zelená
Počet vchodů: 1
Počet osob: 1
Celková hmotnost: 1,75 kg
Sbalený stav: d.16x42 cm
Vodní sloupec podlahy: 10000 mm
Vodní sloupec tropika: 3000 mm

Jednovchodový ultralehký jednoprutý dvouplášťový stan pro 1 osobu kosočtvercového půdorysu podlahy bez jakékoliv apsidy či předsíně. Je vhodný především tam, kde se upřednostňuje hmotnost stanu a kde nejsou příliš náročné podmínky.
Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí rukávku. Ve vchodu je moskytiéra z jemné síťoviny pro intenzivnější větrání a k ochraně před hmyzem.  Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a zachycen za konce prutů trojzubci. Ve vrcholu tropika je větrací vikýř. Oba cípy podlahy i tropika se kotví společně.

Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 5 - 6 cm, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování.

Návod na stavbu:

  1. Vnitřní stan rozvinete podlážkou k zemi a popřípadě připíchnete v rozích 4 kolíky.
  2. Složíte duralový prut a protáhnete jej kanálkem na vnitřním stanu. Na jedné straně je kanálek trvale uzavřen, takže se prut zachytí zde. Na druhém konci vložíte konec prutu do plachtového oka.
  3. Přehodíte tropiko přes vnitřní stan (je možno ho přichytnout suchými zipy ke kanálkům na vnitřním stanu) a pruženkami zachytnete za kolíky, kterými je připíchnuta podlaha.
  4. Kolíky vypnete předsíň, popř. zakotvíte stan s pomocí kotvících šňůr za úchyty na hranách.

Kompletní výrobek obsahuje:

  1. vnitřní stan a tropiko
  2. kolík stanový: 10 ks
  3. duralový prut Ø 8,5 mm: 1 ks
  4. kotvící šňůra dlouhá (2 m): 2 ks
  5. obal na stan, konstrukci a kolíky
  6. opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příběh firmy JUREK začíná našeho u otce Stanislava st. - čalounického mistra, který dokázal vyrobit téměř cokoliv, od matrace, přes stan, batoh, spacák, až po historický nábytek.

Byli jsme tři kluci a otec nás v každé volné chvíli bral do přírody, do hor, dělal nám potřebné vybavení, a později na nás dohlížel, když jsme si ho sami vyráběli.

Na počátku 90. let založili otec se synem Stanislavem ml. čalounickou dílnu. V té době byly kvalitní kopulovité stany velmi nedostatkovým zbožím. My však již měli s jejich šitím a používáním mnohé zkušenosti, a tak se zrodila myšlenka jejich výroby.

Dnes je rok 2022 a stany děláme už víc než 30 let. Naši zákazníci s nimi procestovali všechny kontinenty a prošli všemi klimatickými podmínkami. Odevšad nám pak přiváželi cenné rady, kde něco přidat nebo naopak ubrat, co funguje a měli bychom dále rozvíjet, nebo co je naopak navíc a dále bychom rozvíjet neměli. Všechny tyto zkušenosti se promítly do vývoje našich výrobků a vy z nich nyní můžete čerpat.

Kromě stanů dnes v katalogu naleznete také spací pytle, karimatky a další vybavení potřebné k bezproblémovému pobytu v přírodě.

Čalounické služby už neprovozujeme, ale pokračujeme v odkazu našeho otce, vyrábět kvalitní, spolehlivé a trvanlivé vybavení, a poskytovat k němu celoživotní servis.

Být spolehlivým a věrným partnerem všech dobrodruhů, romantiků a cestovatelů při jejich toulkách krajinou kdekoliv na světě, který je na blízku v každé situaci a za všech okolností.

To je vize, se kterou firma vstupuje do třetího desetiletí své existence.

Stanislav ml. a Radim Jurkové

Zpět do obchodu